YAPI KREDİ BANKASI A.Ş.’DE XVIII. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ ANLAŞMAYLA SONA ERDİ

31 Mart 2019 tarihinde süresi sona ermesi nedeniyle Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ile Sendikamız arasında sürdürülen XVIII. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kanuni süre olan 60 gün içerisinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle uyuşmazlıkla sona ermişti.

Ancak Yasal prosedür gereği resmi arabulucu tayin edilmesi aşamasına gelen toplu pazarlık süreci; daha sonra Genel Başkanımız Metin Tiryakioğlu ile Genel Merkez Yöneticilerimizin büyük gayretleri ve Banka işvereninin iyi niyetiyle devam ettirilmiştir.

Nihayetinde Sendikamızla Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. İşvereni arasında sürdürülmekte olan toplu pazarlık görüşmeleri 20 Haziran 2019 Perşembe günü saat:14.00'de yapılan oturumda anlaşma ile sonuçlanmıştır.

XVIII. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile Yapı Kredili Üyelerimiz 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren;

1. Altı ay için: %4,5 (325 TL'den az olamaz)

2. Altı ay için: 6 aylık TÜFE + 0,75

3. Altı ay için: 6 aylık TÜFE + 0,75

4. Altı ay için: 6 aylık TÜFE + 0,75

oranında ücret zammı alacaklardır.

Böylece bu yıl içerisinde daha önce bağıtlanan Borsa İstanbul A.Ş., Milli Reasürans T.A.Ş. ve Arap-Türk Bankası A.Ş.toplu iş sözleşmeleri ile birlikte Sendikamızın 2019 yılı toplu iş sözleşmesi çalışmaları; ülkemizin ve işkolumuzun içinde bulunduğu koşulları ve örgütlü bulunduğumuz işletmelerdeki istihdam şartları gerçeğini dikkate alarak, üyelerimizin ücretlerini enflasyon karşısında koruma ve çalışma yaşamından kaynaklanan önemli sorunlarını toplu pazarlık süreciyle çözme anlayışımız çerçevesinde başarı ile sona ermiştir.